Turkish English German
Emlak Sektöründe yeni dönem başlıyor. 14 Ekim 2020 tarihli Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği kapsamında yeni düzenlemeler getirildi. Emlak Danışmanlığı yapmak isteyenler, mesleğini belgelendirmek zorunda. Üniversitelerde Emlak ve Emlak Yönetimi bölümleri açıldı. Üniversitenin Emlak ve Emlak Yönetimi Bölümünü okuma şartı veya Mesleki Yeterlilik Belgesi alma şartı getirildi. Daha önce alınan belgelerin hangi şartlarda geçerli olacağı açıklandı. 
1. İlk Yönetmelik öncesi Milli Eğitim Bakanlığı veya Üniversite Onaylı Emlak Danışmanlığı Belgesi olanlar
2. İlk Yönetmelik öncesi belgesi olup, Vergi Levhası sahibi olanlar.
3. İlk Yönetmeli öncesi belge sahibi olup, vergi levhası sahibi olup, yönetmelik öncesi herhangi bir odaya kaydı olanlar,

Yukarıda belirtilen 3 maddeyi sağlayanların herhangi bir belge alma zorunluluğu yoktur. 31 Mart 2021 tarihini kadar başvuru yapmaları durumunda müktesap haklardan faydalanacaklardır.

Yukarıdaki şartlardan herhangi birini sağlamayanların Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi veya Sorumlu Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi alması gerekmektedir.


Seviye 4 Emlak Danışmanı Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Seviye 5 Sorumlu Emlak Danışmanı Mesleki Yeterlilik Belgesi olmak üzere iki farklı belge bulunmaktadır. Ofis sahiplerinin veya ofis yönetmek isteyenlerin Seviye 5 Sorumlu Emlak Danışmanı Mesleki Yeterlilik Belgesi alması gerekmektedir.

http://www.medlifecenter.com   olarak ofisinizde, firmanızda eğitim, sınav ve belgelendirme hizmeti verebiliriz.

Kurumumuz hakkında detaylı bilgi almak için arayabilirsiniz, Remax Brokeri Murat AKIN referansımızdır. 

Sınav ve belgelendirmelerini yapmış olduğumuz, referans kurum ve kişilere  http://www.medlifecenter.com/Referanslarimiz-Emlak-Danismanligi-MYK-Sinavi.html#.XZjakUYza00  linki aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Sınav öncesi ön bilgilendirme ve detaylar hakkında bilgi almak için hemen arayınız.

Sınava yönelik özel olarak hazırlamış olduğumuz ÖZEL ONLİNE EĞİTİM VİDEO muzdan faydalanma fırsatını kaçırmayınız.


Hatice Çetin

0 553 768 85 10

Medlifecenter Eğitim ve Belgelendirme
ARA   WHATSAPP