Turkish English German
İzmir  Emlak Ofisi Yetki Belgesi Nasıl Alınır?

    İzmir   bölgesinde emlak ofisi açmayı düşünüyor veya bir emlak ofisiniz varsa 5 Haziran 2018 tarihli Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği ve en son düzenlenmiş hali olan 14 Ekim 2020 tarihli Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği  kapsamında Emlak Sektöründe getirilen yeni düzenlemeler sizi ilgilendiriyor demektir. Yönetmelik kapsamında Seviye 4 Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Seviye 5 Sorumlu Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi hakkında detaylı bilgi için İzmir  Emlak danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi ve MYK sorumlumuz ile iletişim numaralarımızdan irtibata geçebilirsiniz. EMALK SEKTÖRÜNDE SEVİYE 4 VE SEVİYE 5 İÇİN SINAV ÖDEMELERİ AB FONUNDAN (TEŞVİKTEN) KARŞILANIYOR.SINIRLI KONTENJAN VE SINIRLI SÜRE BİTMEDEN YERINIZI ALINIZ 

    İzmir  bölgesinde tüm Türkiye de olduğu gibi Emlakçılar, Mesleki Yeterlilik Belgesi olmadan çalışamayacak. Mesleki Yeterlilik Belgesi almaları da tek başına yeterli olmayacak. En az 100 saatlik eğitim aldığını gösteren Üniversite Onaylı Emlak Danışmanlığı Mesleki Eğitim Belgesi almaları gerekecek.

    5 Haziran 2018 öncesi Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Mesleki Eğitim Belgesi almış olanlar, vergi levhası olanlar ve  herhangi bir oda kaydı olanlar kapsam dışında tutulmuştur. Bu kişilere müktesap hak verilmiştir. Müktesap hak sahibi kişileri 31 mart 2021 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir.  Şu anki düzenlemelere göre Bu 3 şartı sağlayanların herhangi bir belge alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Direk İzmir İl Ticaret Müdürlüğüne başvurup, Emlak ofisleri için yetki belgesi alabilirler.

    İlgili şartları sağlamayanların, Üniversitelerin ilgili bölümünden ''Emlak ve Emlak Yönetimi '' mezun olma şartı veya Mesleki Yeterlilik Belgesi alma şartı getirilmiştir.

İzmir  Emlak Danışmanlığı Belgesi ve Sorumlu Emlak Danışmanlığı Belgesi Mesleki Yeterlilik Sınavı

     İzmir  Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi kapsamında test ve uygulama sınavı yapılmaktadır. Test sınavında temel iş güvenliği soruları ile birlikte pazarlama yöntemleri hakkında basit, temel sorular sorulmaktadır. Uygulama sınavında ise rol play tarzında portföy pazarlama yöntemleri vb. sorular sorulmaktadır. Medlifecenter Eğitim ve Belgelendirme kurumu olarak firmanızda Sorumlu Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Sınavı yapılması yönünde planlama yapabiliriz.

İzmir  Emlak Myk belgesi

 Medlifecenter Eğitim ve Belgelendirme Kurumu olarak firmanızda size özel çözümler sunabiliriz. İzmir  Emlak Ofisinizde sınav planlayabiliriz, ya da bizim merkezlerimizde planlanan sınavlara katılabilirsiniz. Türkiye Geneli / Tamamında sınavlar yapmaktayız. Sınav öncesi detaylı bilgilendirme yapılmaktadır.  
    Ofis sahiplerini kapsayan bazı maddeler bulunmaktadır. Yönetmelik sonrası ofis açmak isteyen Emlak Ofisi Sahipleri, aşağıda yazılan maddeleri sağlamalıdır. 

İzmir  Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar
- On sekiz yaşını doldurmuş olması,
- İflas etmemiş ve konkordato ilan etmemiş olması,
- Yönetmeliğin ilgili fıkrasındaki suçlardan hüküm giymemiş ya da ticaret ve sanat icrasından hükmen yasaklanmamış olması gerekmektedir.
- Yönetmelik Sonrası, ofis açmak isteyen ve başvurusunu yönetmelik sonrası yapan ofis sahipleri en az lise mezunu olmak zorundadır. Diplomalarını beyan etmeleri gerekmektedir. ( Yönetmelikteki Geçici Madde 1 hariç. )

    Öncelikle Evraklarınızı hazırlamalısınız. 

1. Mesleki Yeterlilik Belgesi ( Emlak Danışmanlığı )
2. Vergi Levhası
3. Herhangi bir oda kaydı
4. Ofis sahibine ait en az lise diploması
5. Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı veya Üniversite Onaylı Emlak Danışmanlığı Mesleki Eğitim Sertifikası ( en az 100 saatlik )
6. Stajyerlik şartı. Lisans ve üstü mezunlarda en az 6 ay emlak sektöründe Sgk kaydı, Ortaöğretim mezunlarında ise en az 12 ay emlak sektöründe Sgk şartı vardır.
    http://ttbs.gtb.gov.tr sitesine tıklayarak İzmir  Emlak Myk belgesi için süreci başlatabilirsiniz. Kullanıcı adı ve şifre oluşturarak üye olabilirsiniz. Açılan sayfadan talimatları takip ederek, gerekli belgeleri sisteme yüklemeniz gerekmektedir.

    Daha sonra sistem üzerinden evraklarınızın tam olup olmadığını, hangi aşamada olduğunu kontrol ve takip edebilirsiniz. Evraklarınız tamam ise, İzmir Ticaret Müdürlüğü ilgili biriminden ofisinize ziyarete gelinecektir. Fiziken emlak işi yapıp yapmadığınız yerinde tespit edilecek ve çalışma şartlarınızın ve alanınızın uygun olup olmadığı değerlendirilecek olup, tutanak tutulacaktır. Şartlarınızın uygun olması durumunda ofisinize yetki belgesi düzenlenecektir.

Medlifecenter Eğitim ve  İzmir   Emlak Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belge ve Myk Belgelendirme kurumu olarak, kurumunuzun tüm eğitim ve belgelendirme süreçlerinde profesyonel destek vermekteyiz.

Emlak Myk Belge Türleri

Seviye 4 Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Seviye 5 Sorumlu Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi olarak iki farklı şekilde belge düzenlenmektedir. Ofis Çalışanları Seviye 4, Ofis sahipleri Seviye 5 Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu vardır.
Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi firmaları hakkında detaylı bilgi alma ve size yakın yer ve zamanda sınava girmek için hemen bizi arayınız. 

Sınava yönelik hazırlanmış olan Özel Eğitim Programımızdan faydalanma fırsatını kaçırmayınız.
 İzmir   Seviye 4 Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi ve   İzmir  Seviye 5 Sorumlu Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi hakkında detaylı bilgi için hemen bizi arayınız. İzmir  Emlak Myk Danışmanımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.


0 212 909 30 84

Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi İzmir

İzmir Emlak Mesleki yeterlilik belgesi almak veya bu konuda bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İzmir Emlak Danışmanı ve Sorumlu emlak danışmanlığı mesleki yeterlilik belgesi alarak sizde yasalara uygun bir şekilde Emlak danışmanlığı yapabilirsiniz. Emlak danışmanlığı mesleki yeterlilik belgesi İzmir ve tüm Türkiyede belgelendirme hizmetleri vermekteyiz.
ARA   WHATSAPP