Turkish English German
İKİNCİ EL MOTORLU KARA TAŞITLARININ TİCARETİ HAKKINDA YÖNETMELİK 13 Şubat 2018 Salın günü Resmi Gazetede yayımlandı. İlgi Yönetmelik gereği Yetki belgesi olmayanlar Araç Satışı Yapamayacaklar.

İkinci el taşıt satanlar için '' yetki belgesi '' düzenlemesi şartı getirildi. Sektöre standart kazandırmak ve birtakım usulsüzlüklerin önüne geçebilmek maksadıyla ve bu işin profesyonelce yapılabilmesi maksadıyla yetki belgesi alma şartı getirildi

Galericiler için Oto satış yetki belgesi, İkinci el araba satış mesleki yeterlilik belgesi şartı getirildi. Bu işi meslek olarak yapanlar, mesleğini belgelendirmek durumundalar. Yaptıkları işle ilgili Mesleki Yeterlilik Belgesi almaları gerekmektedir.

İkinci El Araç Satış Mesleki Yeterlilik Belgesi için herhangi bir eğitime katılmanıza gerek yoktur. Başvurunuzu yapıyorsunuz ve başvurunuza istinaden size en yakın sınav gurubuna planlamanızı yapıyoruz. Mesleğiniz hakkında bir sınava tabi tutuluyorsunuz. Sınavı geçen herkes İkinci El Araç Satış Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanıyor.

İkinci el araç satış Mesleki Yeterlilik Belgesi hakkında detaylı bilgiler için 0 553 714 85 99 yada  0 850 840 70 91 nolu telefon aracılığıyla bize başvurunuz.

Eğitim Danışmanı arkadaşlarımız size konu hakkında detaylı bilgi vereceklerdir. Türkiyenin 81 ilini kapsayacak şekilde başvuru ve taleplerinizi almaktayız. 


ARA   WHATSAPP