Turkish English German
Hijyen Eğitim Modülü

2013 yılında çıkan hijyen eğitimi yönetmeliği gereği hijyen eğitimi sektör sektör ayrı ayrı idi. Pastacılar için hijyen eğitimi, garsonlar için hijyen eğitimi, aşçılar için hijyen eğitimi, bulaşık yıkayanlar için hijyen eğitimi, temizlikçiler için hijyen eğitimi vb şeklinde idi. 

Bu  durum eğitimlerin planlamasında ciddi sıkıntılara yol açtı ve yönetmelikte değişiklik yapıldı. 2015 yılında yapılan değişiklikle birlikte hijyen eğitimleri iki başlıkta birleştirildi. Gıda ve su sektöründe çalışanlar için hijyen eğitimi ve güzellik ve saç hizmetlerinde çalışanlar için hijyen eğitimi olarak iki başlıkta birleştirildi.

http://www.medlifecenter.com  sitesini ziyaret ederek Hijyen Sertifikası ve Hijyen Belgesi hakkında güncel gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlı Onaylı Hijyen Belgesi almak için sitemizin iletişim bölümündeki formu doldurarak ön kayıt oluşturabilirsiniz.
Hijyen Eğitimi kapsamında bireylere kişisel hijyen kuralları, çalışma ortamının temizliği, kullanılan alet ve ekipmanların temizliği , gıdaların saklama koşulları, bulaşıcı hastalıklar ve zehirlenmeler anlatılmaktadır.

Medlifecenter Sağlık ve eğitim Hizmetleri (http://www.medlifecenter.com ) olarak kurumunuzda hijyen eğitimi verebiliriz ve personellerinize milli eğitim onaylı hijyen belgesi düzenleyebiliriz.

ARA   WHATSAPP