Turkish English German
Dezenfektan Nano Gümüş, Nanoksia

NANOKSİA 5 LT DEZENFEKTAN

Nano Gümüş Teknolojisi ile ev ve işyeri dezenfeksiyonu


%100 Bitkisel sentez, yüksek teknolojik dezenfektan

  • Tip-2 ve Tip-4 Biyosidal Ruhsatlı Ürün

  • Nanoteknolojik Ürün

  • %100 Vegan, %100 Ekolojik

  • Sıfır toksik kimyasal


SOLUNABİLİR RAPORUMUZ VARDIR

CİLDE DERİYE HİÇBİR ZARARI YOKTUR

CORONAVİRÜSE % 100 ETKİNLİĞİ HAKKINDA RAPORUMUZ VARDIR.

İNSAN SAĞLIĞINA HİÇ BİR ZARARI YOKTUR. 


NanoBiotech Nanoksia

% 100 Bitki Ekstraktları ve Kolloidal Gümüş İçeren Çok Amaçlı Antibakteriyel ve Antifungal Çözelti

Gıda işletmeleri, veteriner ve medikal alanlarda yüzey ve ekipmanların hijyeninde kullanılır. Gıda ve yem alanlarında, yüzey ve ekipman hijyeninde sprey, silme, yıkama, daldırma şeklinde kullanılır. Yer, yüzey ve ekipmanları ile banyo, lavabo, araç ve diğer yüzeylerin hijyeninde sprey, silme, yıkama, daldırma şeklinde kullanılır. Yoğun bakım ünitelerinin, doğum odasının, cerrahi ve terapi odasının hijyeninde kullanılır. 

Nanoksia Biyoteknoloji, yenilikçi, bitki bazlı, biyolojik, çevresel ve son teknoloji nanomateryalleri araştırır ve geliştirir. Nanoksia’nın odak noktası, sağlık, enerji, gıda, havacılık ve savunma endüstrileri için yüksek kaliteli ve uygulaması kolay nanomateryaller geliştirilmesi, ileri bilim, mühendislik ve teknolojidir.

İlham kaynağımız doğadan geliyor. Nanoksia Biyoteknoloji, doğal, kimyasal içermeyen, vegan ve ekolojik katma değeri yüksek performansı yüksek malzeme araştırmakta ve ticarileştirmektedir. Nanoksia Biyoteknoloji’ de, ‘yeşil üretim yaklaşımı’ kapsamında gerçekleştirilen nanomalzemeler üretilmektedir. Teknolojimiz daha az enerji ve kaynak tüketir, tehlikesiz atık üretir ve sıfır toksik emisyon üretir.

Nanoksia Dezenfektan, kabin dezenfektanı olarak kullanılacak ürünler için zorunlu olan havacılık endüstrisinin önemli testleri BSS7434 ve AMS 1452-C’nin tüm gereksinimlerine uygundur.

Vegan, Ekolojik ve Sürdürülebilir Ürünler; Vegan ve çevre dostu nanomalzemeler üretmenin bilincine sahibiz. Nanoksia’nın ürünleri vegan, organik ve yeşil ürünler olarak tüm gereksinimleri karşılar.

 

Neden Nanoksia Dezenfektan? Nanoksia Dezenfektanının Diğerlerinden Farkı Nedir?

Nanoksia Dezenfektan içinde kimyasal madde bulunmaz. % 100 vegan ve % 100 ekolojiktir. Bitki Bazlıdır. Bitkisel Sentez ile geliştirilmiştir. Nanoksia dezenfektan içeriğinde sadece ECHA ( European Chemicals Agency – Avrupa Kimyasallar Ajansı https://echa.europa.eu/ tarafından onaylanan firmalardan temin edilen, sertifikalı, yüksek saflıkta gümüş     ( % 99,99) kullanılmaktadır. Nanoksia’nın içeriği gümüş, nano boyutuna indirilirken kimyasal madde ilave edilmeden, bitkisel ajanlarla indirilir. Bu sayede, toksik kimyasal içermez, toksik etkilere yol açmaz.

 

Nanoksia’yı  Solumak ve Deriye Temas Etmesi Toksik Etkiye Yol Açar mı ?

Akredite laboratuvarlarda yapılan testlerde Nanoksia’nın solunum toksisitesine ve deride irritasyona yol açmadığı kanıtlanmıştır.

 

Nanoksia’nın Hidrojen Peroksit İçeren Diğer Nano Gümüşlü Dezenfektanlardan Farkı Nedir ?

Hidrojen Peroksit, etkinliğini kısa sürede kaybeden bir madde olup, bulunduğu ürünlerde stabilite sorununa neden olur,  etkinlik kaybına sebebiyet verir. Nanoksia, bitkisel özütlerle sentezlendiği için stabildir. Kapağı açıldığında etkisini kaybetmez. 

Nano Nedir?

NANO Latince’de ”cüce” anlamına gelmektedir. Teknik olarak herhangi bir fiziksel büyüklüğün milyarda biri demektir. 

Nano Boyut Nedir?

Milimetrenin milyonda birini ifade eder. Nano, metrik sistemde bir birimdir ve 1 nm (nanometre) = 1 milimetrenin milyonda biridir. Aşağıdaki şekilde virüs, bakteri, nano kristal ve fuleren molekülleri karşılaştırmalı olarak verilmiştir. 

Gümüş Ağır Metal Midir?

 Gümüş bir geçiş elementidir, bilimsel otoritelerce ağır metal olarak sınıflandırılmaz. 

Gümüş Insan Tüketimi Için Uygun Mudur?

EPA (United States Environmental Protection Agency – Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı – https://www.epa.gov/ ) bir bireyin vücut ağırlığına göre günlük olarak alabileceği miktarı belirtmiştir. EPA her kilogram için günlük olarak 0,005 mg alınabileceğini belirtilmektedir. 

Gümüş Kansere Yol Açar Mı?

ECHA (European Chemicals Agency – Avrupa Kimyasallar Ajansı –https://echa.europa.eu/ ) tarafından yapılan çalışmaların sonuçlarında gümüşün kansere yol açmadığı ifade edilmiştir. 

Nano Gümüş Nedir? Ne Işe Yarar?

Nano Gümüş partikülleri ; karşılaştığı bakteri ve mikrobun hücre duvarını geçerek hücre zarındaki mikrop ve bakterinin DNA’sını bozar, üremesini engeller. Hücre duvarı yırtıldığı için çoğalmaları da engellenmiş olur. Bağışıklık kazanmalarına engel teşkil eder. Gümüş; insan vücudundaki hücre yapısı nedeni ile hiçbir hücre ile reaksiyona girmemektedir. Hücre ile reaksiyona girmediği için herhangi bir zarar vermemektedir. Bu yüzden; nano gümüşün çok hücreli canlılara zarar vermediği kabul edilmektedir.

Gümüşün indirildiği nano boyut hücre zarından içeri girebilmesi için önemlidir. Nanoksia’da nano gümüş boyutu yaklaşık 10-30 nano metredir.

İyonik Gümüş Mü, Nano Gümüş mü Daha Güvenlidir?

Yapılan çalışmalara göre, aynı konsantrasyon seviyelerinde iyonik gümüş toksik etki gösterirken, nano gümüşte bu etkiler gözlenmez. ECHA – (European Chemicals Agency – Avrupa Kimyasallar Ajansı – https://echa.europa.eu/ ) 

Nano Gümüşün Iyonik Gümüşten Farkı Nedir?

Nano gümüş fiziksel, kimyasal ve biyolojik yöntemlerle boyutu nanometre seviyesine indirgenmiş gümüştür. 

Nano Boyutlu Gümüş Daha mı Etkilidir?

Evet. Nano boyut sayesinde, gümüşün yüzey alanı artırıldığı için, etki alanı ve etkili olduğu mikroorganizma sayısı yüksektir. 

 

Dezenfektan Nedir?

Dezenfeksiyon ya da dezenfektasyon (Franzızca desinfection): Cansız ortamdaki bakteri endosporları dışında kalan patojen mikroorganizmaların öldürülmesi veya üremelerinin durdurulması işlemidir. Bu amaçla kullanılan kimyasal maddelere dezenfektan denir. Dezenfektanlar kimyasal maddeler içermektedir. 

Güvenli Gümüş Nedir?

Elde edilmesi esnasında kullanılan işlemlerin zararlılık düzeyine göre gümüşün kalitesi belirlenir. Mevcut bir çok üründe kullanılan gümüş, nitrat tuzu formundadır. Bu da ürünün zararlılığını artırır. Nanoksia dezenfektan içeriğinde sadece, ECHA (European Chemicals Agency – Avrupa Kimyasallar Ajansı – https://echa.europa.eu/ ) tarafından onaylanan firmalardan temin edilen, sertifikalı, yüksek saflıkta gümüş (%99,999) kullanılmaktadır. 

Nanoksia Herkes Tarafından Kullanılabilir Mi?

Nanoksia; endüstriyel ve profesyonel de dahil olmak üzere her ortamda kullanıma uygundur. 

Nanoksia Çevreye Zararlı Mıdır?

ECHA (European Chemicals Agency – Avrupa Kimyasallar Ajansı –https://echa.europa.eu/ ) 50 ug/Litre oranının altındaki gümüşün balıklara toksik etkisi olmadığını açıklamaktadır. Nanoksia’nın gümüş içeriği litrede sadece 0,5 ug’dir. Hal böyle olunca, Nanoksia gümüş içeriği ile sucul toksisite sınıflandırmasına tabi değildir. 

Bazı Dezenfektanlarda Bulunan Hidrojen Klorür Zararlı Mıdır?

Hidrojen klorür tozdur ama suyla birleşince hidroklorik asite dönüşmektedir. Bünyesindeki klor bileşikleri de son dönemde terk edilen maddeler arasındadır. Bunun en önemli nedenleri arasında solunum yolu başta olmak üzere dokularda iritasyona neden olmasıdır. Örneğin astıma yol açtığı bilinmektedir. 
ARA   WHATSAPP