Emlak Myk


Geçmiş yönetmelikler ve kanunlar gereği Emlakçılar için alınması gerekli olan belge Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Emlak Danışmanlığı Mesleki Eğitim Belgesi idi. Halk Eğitim Merkezleri ve İSMEK ' ler bu belgeyi vermeye yetkili kurumlar olup, yakın zamanda çıkan yönetmeliğe kadar bu belgeler geçerliydi.


        5 Haziran 2018 tarihinde çıkan Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği kapsamında ilk defa Emlakçılar hakkında detaylı açıklamalar yapıldı ve yeni düzenlemeler getirildi.İlgili yönetmelik gereği daha önce Milli Eğitim Bakanlığından ve İSMEK’ lerden alınan belgeler geçersiz sayılmıştır.         


        Yönetmelik öncesi ilgili belgeyi almış olanlar, yönetmelik öncesi aktif vergi levhası olanlar, yönetmelik öncesi herhangi bir oda kaydı olanlar kapsam dışında tutulmuştur. Şu anki düzenlemelere göre Bu 3 şartı sağlayanların belge alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Direk İl Ticaret Müdürlüğüne başvurup, ofisleri için yetki belgesi alabilirler.


İlgili şartları sağlamayanların, Üniversitelerin ilgili bölümünden ''Emlak ve Emlak Yönetimi '' mezun olma şartı veya Mesleki Yeterlilik Belgesi alma şartı getirilmiştir.


Emlak danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi kapsamında test ve uygulama sınavı yapılmaktadır. Test sınavında temel iş güvenliği soruları ile birlikte pazarlama yöntemleri hakkında basit, temel sorular sorulmaktadır. Uygulama sınavında ise rol play tarzında portföy pazarlama yöntemleri vb sorular sorulmaktadır.


Ofis Çalışanları en az Seviye 4 Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi, Ofis sahipleri en az Seviye 5 Sorumlu Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu vardır. Önerimiz herkesin Seviye 5 Belge almasıdır. Sınava girmek için, herhangi bir mezuniyet şartı yoktur. Ofis açmak isteyenler, İl Ticaret Müdürlüğüne başvurduklarında, Lise Diplomalarını beyan etmek zorundadırlar.


         Medlifecenter Eğitim ve Belgelendirme Kurumu olarak firmanızda size özel çözümler sunabiliriz. Sizin ofisinizde ve kendi yerinizde sınav planlayabiliriz. Ya da bizim merkezlerimizde planlanan sınavlara katılabilirsiniz. Türkiye Geneli /Tamamında sınavlar yapmaktayız. Sınav öncesi detaylı bilgilendirme yapılacaktır.               

                                                    

         0 553 768 85 10 (api.whatsapp.com/send?phone=905537688510)  arayarak ya da [email protected]   / [email protected] adresine mail atarak detaylı bilgi alabilirsiniz.


         Medlifecenter Eğitim ve Belgelendirme kurumu olarak firmanızda sınav yapılması yönünde planlama yapabiliriz.


1 ) Başvuru için ; Ödemeyi aşağıda belirtildiği şekilde yapınız.


·   Hesap Adı:    Kariyer Yapı Mimarlık İnş. San.Tic.Ltd.Şti

·   IBAN:  TR 48 0020 5000 0007 6292 6000 02

·   Banka hesap bilgilerimiz: KUVEYTTÜRK BAYRAMPAŞA ŞUBESİ

·   Açıklama kısmına '' Ad Soyad - MYK Sınav Ücreti '' yazınız 


2 )  Ödeme dekontunu ve kimlik fotokopinizi, bize mail veya Whats App ile gönderiniz.


3 ) Firmanızda – ofisinizde sınav yapılması için belirlenen sayıda ( en az 5 - 10 kişi ) başvuruyu yapmış olmanız gerekmektedir.  Size göndereceğimiz, Sınav Yeri Uygunluk Sözleşmesi Formunu doldurup, imzalayıp bize mail atmanız gerekmektedir. Aslını sınava geldiğimizde alabiliriz.

 

·    Sınav yapılacak ofisin, açık posta adresini net ve detaylı şekilde yazınız.


·    Ofisinizin bulunduğu bina ve ofisle ilgili 10 adet fotoyu bize göndermeniz gerekmektedir. Binanın dış görünümü, Bina içi, Ofis içi, Sınav salonu, Oda, Masa vb. Detayları gösteriniz.


·    Sınav yeri uygunluk ve sözleşmesini bize ulaştırmanız durumunda, ilgili bakanlığa bildirim yapacağız. 5 iş günü içinde onay alınmaktadır. Sınav yeri olarak ilgili bakanlıktan onay aldıktan sonra sınavınızı planlayabiliriz.


·    Emlak Danışmanlığı Seviye 4 Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınav Ücreti için arayınız.


·    Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınav Ücreti için arayınız.  


      Sınava Yönelik Özel Olarak Hazırlamış olduğumuz ONLİNE EĞİTİM VİDEO muzdan faydalanma fırsatını kaçırmayın.     

                    

·    Sınavlarda herkesin 2 hakkı vardır. Sınavda başarılı olan adaylardan 150 TL belge ücreti ayrıca tahsil edilmektedir.

ARA   WHATSAPP